یک دانا

تاخیری در ثبت نام سامانه سماح وجود ندارد

تاخیری در ثبت نام سامانه سماح وجود ندارد

۲۱ مهر ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید


خبرگزاری ایلنا: حمید محمدی از فعالیت شبانه‌روزی حدود ۲۵۰۰ دفتر زیارتی خبر داد و گفت: همه می‌توانند برای ثبت‌‌‌نام اولیه به سامانه سماح مراجعه کنند که هزینه روادید، بیمه پزشکی در این سامانه پوشش داده می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به مساعدت رئیس‌‌جمهور، دستور داده شد با پیشنهاد بانک مرکزی هزینه ریالی ارز کاهش یابد و مجموع هزینه زائرین ۲۳۴ هزار تومان باشد که تقریبا معادل رقم سال گذشته است.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: برای ثبت نام نیاز نیست هرکس شخصا ثبت نام کند و یک نفر می‌‌تواند به عنوان مسئول یک گروه به عنوان سرگروه ثبت نام کند. کار روان و ساده است و پرداخت نیز حتما به صورت الکترونیکی در سامانه سماح است.

محمدی اضافه کرد: بعد از آن زوار به نزدیکترین دفتر زیارتی مراجعه می‌‌‌کنند و مدارک را تحویل می‌‌‌دهند. در حال حاضر ویزا و گذرنامه با سرعت خوبی در حال تحویل است و علاوه بر چهار کنسولگری عراق در کرمانشاه، اهواز، تهران و مشهد دفاتر کنسولی دیگر نیز فعال هستند.

وی یادآور شد: به هیچ وجه معطلی، تاخیر و مشکلی در فرایند ثبت نام سامانه سماح وجود ندارد اما به عزیزان که به حرکت عظیم اربعین علاقه دارند، توصیه می‌‌‌‌کنیم نسبت به دریافت گذرنامه، ویزا و ثبت نام در سامانه سماح اقدام کنند و به کانال‌‌های دیگر مراجعه نکنند که یا هزینه بیشتری متحمل شوند یا ویزای جعلی دریافت کنند.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها