یک دانا

قیمت آب مشترکان پرمصرف افزایش می‌یابد

قیمت آب مشترکان پرمصرف افزایش می‌یابد

۸ مرداد ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید


خبرگزاری تسنیم: محمدرضا بختیاری مدیرعامل آبفای استان تهران امروز اظهار داشت: هماهنگی لازم با شورای شهر انجام شده است تا قیمت آب برای مشترکان پرمصرف تا حدی افزایش یابد، ولی هم‌چنان تا قیمت واقعی فاصله بسیاری دارد.

وی افزود: قیمت تمام‌شده آب، فقط در بخش توزیع در شهر تهران حدود ۱۲۰۰ تومان است، در حالی که به طور میانگین ۶۰۰ تومان از مردم دریافت می‌کنیم که گستره آن از ۴۰۰ تومان در جنوب تهران تا ۹۰۰ تومان در شمال تهران است.

وی با بیان این‌که در وزارت نیرو طرحی را برای قطع طولانی‌مدت آب مشترکان پرمصرف پی‌گیری می‌کنیم، افزود: این امر نیازمند قانون است که متاسفانه هنوز قانونی در این زمینه وجود ندارد، چون نگاه قانون‌گذار به مقوله آب شرب قدری محتاطانه است.

مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: برای کاهش مصرف، علاوه بر فرهنگ‌سازی، باید قیمت آب به سمت واقعی‌شدن برود اما فعلا دولت اجازه این کار را نمی‌دهد.

بختیاری تاکید کرد: چنان‌چه شهروندان مصرف خود را مدیریت نکنند ممکن است در روزهای آینده با مشکل روبرو شویم چون مصرف آب در تهران در نقطه سربه‌سر تولید و مصرف قرار دارد.

وی افزود: در روز جمعه پنجم مردادماه با سه میلیون و ۴۵۰ هزار مترمکعب، بیش‌ترین میزان آب در طول امسال مصرف شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون شهروندان تهرانی حدود ۳۷۰ میلیون مترمکعب آب مصرف کرده‌اند که تقریبا معادل یک‌سوم آب شرب شهر تهران است.

بختیاری افزود: سال گذشته مصرف آب شهر تهران حدود یک میلیارد و ۶۰ میلیون مترمکعب بوده است و پیش‌بینی می‌شود با این روند، میزان مصرف آب شهروندان تهرانی تا پایان سال به یک میلیارد و ۸۰ میلیون مترمکعب برسد.

وی ادامه داد: تا قبل از اردیبهشت امسال، سدهای تهران حدود ۴۵ درصد کسری داشت، بعد از بارندگی‌ها به ۲۵درصد رسید یعنی حدود ۲۰درصد آن جبران شد و باعث شد که ما از خطر جیره‌بندی در تهران عبور کنیم.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها