یک دانا

بتسدا همچنان به ساخت بازی‌های تک‌نفره ادامه خواهد داد

بتسدا همچنان به ساخت بازی‌های تک‌نفره ادامه خواهد داد

۸ مرداد ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

بتسدا همچنان به ساخت بازی‌های تک‌نفره ادامه خواهد داد

از زمان معرفی عنوان Fallout 76، افراد بسیاری نسبت به سیاست آینده‌ی شرکت بتسدا (Bethesda) در قبال بازی‌های تک‌نفره ابراز نگرانی کرده‌اند چراکه بتسدا همواره به عنوان شرکتی شناخته می‌شود که بازی‌های فقط تک‌نفره تولید می‌کند و ساخت عنوانی آنلاین از جانب این شرکت، به تعبیر بعضی از افراد، اولین قدم بتسدا برای تزلزل جایگاه بازی‌های تک‌نفره است.

این نگرانی‌ها به گوش بتسدا نیز رسیده است و به تازگی پیت هاینز (Pete Hines)، رئیس بخش بازاریابی این شرکت، به آن‌ها واکنش نشان داده است. او بار دیگر مجبور به بازگویی این نکته شد که بازی‌هایی مانند The Elder Scrolls: VI و Starfield در راه هستند و این بدین معنی است که بتسدا قرار نیست تمرکز خود را برروی بازی‌های آنلاین و چندنفره بگذارد و توضیحات پیشین تاد هاوارد (Todd Howard) در این‌ رابطه را کافی دانست.

تاد در طول کنفرانس مطبوعاتی E3، توضیح خود در رابطه با این موضوع را ارائه داده است. من واقعاً نمی‌توانم بهتر از او این مورد را توضیح دهم. ما در رویداد E3 به طور کامل درباره‌ی مسائل مربوط به بازی‌های تک‌نفره صحبت کردیم.

مطمئن نیستم منظور شما چیست. او توضیح داد استودیو درباره‌ی چیزی، ایده‌ای داشت که می‌خواست آن را امتحان کند. نمی‌دانم چه مشکلی درباره‌ی آن وجود دارد. این بازی است که آن‌ها می‌خواهند بسازند. آن‌ها این حق را به‌دست آورده‌اند تا سعی کنند چیزی را بسازند که می‌خواهند.

آن‌ها همچنین بازی Starfield را معرفی کردند، عنوانی جدید و تک‌نفره… بنابراین ما درحال حاضر به شما گفته‌ایم که پروژه‌ی بعدی آن‌ها چه خواهد بود و آن پروژه، عنوانی تک‌نفره است. کاری که استودیوهای دیگر انجام داده‌اند ارتباطی با این موضوع ندارد. ما برنامه و نقشه‌ی مسیر آینده‌ی بتسدا را به شما نشان داده‌ایم.

به نظر می‌رسد حق کاملاً با هاینز باشد چراکه بتسدا بارها در مورد فراموش نکردن بازی‌های تک‌نفره صحبت کرده بود اما با این وجود بازی‌بازان باز هم از تحت فشار قرار دادن این شرکت دست نکشیده‌اند. هر چند که تا تاریخ عرضه‌ی بازی‌های Starfield و The Elder Scrolls: VI مدت زیادی باقی مانده و زمان می‌تواند سیاست‌ها را تغیر دهد.


منابع:gamefa

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها