یک دانا

آموزش پاک کردن لکه خون از روی تشک

آموزش پاک کردن لکه خون از روی تشک

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

آموزش پاک کردن لکه خون از روی تشک

اگر تشک شما آلوده به لکه خون شده و این شما را آزار می دهد باید با روش هایی که به آموزش آن میپردازیم لکه خون را هر چه سریع تر پاک کنید. برای این کار روش های متفاوتی وجود دارد. با یک دانا همراه باشید.

 

روش های پاک کردن لکه خون از روی تشک

۱. پاک کردن لکه خون با آب اکسیژنه: از هیدروژن پروکسید یا همان آب اکسیژنه را به تشک بمالید و هنگامی که در حال قلقل زدن است لکه ها را با آن پاک کنید. این کار تمام لکه ها را نابود نمی کند ولی آن ها را کاهش می دهد. آن را با دستمالی تمیز، سفید و خشک، پاک کنید.

پاک کردن لکه خون با آب اکسیژنه

 

۲. پاک کردن لکه خون با مایع ظرفشویی: یک قاشق غذا خوری از مایع ظرفشویی را با دو فنجان آب سرد در یک کاسه مخلوط کنید، یک پارچه ی سفید را در آن خیس کنید و روی محل مورد نظر قرار دهید. این محل را به آرامی با مسواک بمالید و با یک پارچه ی مرطوب آن را بشویید. در نهایت آن ناحیه را با حوله خشک کنید.

پاک کردن لکه خون با مایع ظرفشویی

 

۳. پاک کردن لکه خون با جوش شیرین: در یک کاسه بزرگ یک قسمت جوش شیرین را با دو قسمت آب سرد مخلوط کنید. آن را به وسیله ی دستمالی خشک روی لکه بمالید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه روی آن بنشیند. با دستمالی خیس بقیه ی ماده را بشورید و نهایتا با استفاده از حوله آن را خشک کنید.

پاک کردن لکه خون با جوش شیرین

 

۴. پاک کردن لکه خون با آب نمک: محلول آب نمک را در یک بطری اسپری، بریزید. این راه نیز برای از بین بردن لکه های خون مناسب است.

پاک کردن لکه خون با آب نمک

 

نکاتی در مورد پاک کردن لکه خون

در روش های فوق همیشه ابتدا از آب سرد استفاده کنید. زیرا آب گرم باعث ماندگاری لکه خون میشود.

روش های فوق صرفا برای از بین بردن لکه ی خون است و برای پاک شدن نجاست خون باید راهکارهای شرعی آن را انجام دهید.

 

با تشکر از Wikihow و pHow – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها : ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

1 دیدگاه ارسال شده
 • حمیده گفت:

  تخت افتاد روی پای شوهرم، خون اومد، ریخت روی تشک، من لکه خون تازه رو که با #ب و نمک پاک کردم، معجزه میکنه، یادتون باشه اگه از لکه بر فرش استفاده کنید همون لکه خون، سیاه میشه و دیگه با اب و نمک پاک نمیشه

 • به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.
  
  
  برچسب ها