یک دانا

- هر آنچه باید از Fallout 76 بدانید

– هر آنچه باید از Fallout 76 بدانید

۷ مرداد ۱۳۹۷
  1. با یک دانا همراه باشید

هر آنچه باید از Fallout 76 بدانید

“ترجمه شده از وبسایت PC Gamer”

در کنفرانس E3 شرکت Bethesda، بالاخره از عنوان Fallout 76 رونمایی شد. از اواخر خرداد ماه بود که Bethesda تیزرهایی را مبنی بر معرفی Fallout 76 منتشر می‌کرد که در نهایت در E3 پرده از روی این بازی برداشته شد. از زمان معرفی این بازی، کارگردان سری Fallout و Elder Scrolls، “تاد هاوارد” اطلاعاتی را از Fallout 76 به اشتراک گذاشت که اکنون همه آن‌ها را جمع آوری کرده‌ایم و اکنون شما را به خواندن ادامه‌ی این مقاله، دعوت ‌می‌کنیم.

Fallout 76 چه زمانی عرضه می‌شود؟

۲۳ آبان ۱۳۹۷. این تاریخی است که Bethesda در E3 برای عرضه Fallout 76 اعلام کرد. همچنین کسانی که بازی را پیش خرید کنند، بتایی در نظر گرفته شده است که در مهر ماه و با تعدادی اندک شروع می‌شود.


Fallout 76 یک عنوان آنلاین مولتی‌پلیر سبک بقا است

همان‌طوری که قبل از معرفی رسمی Fallout 76 احتمال می‌رفت، این بازی آنلاین مولتی‌پلیر دارای سبک بقا می‌باشد که یک بخش جدید در بخش سنتی تک نفره سری بازی‌های Fallout است. اگرچه باید خاطر نشان کرد Bethesda تایید کرده است که Fallout 76 از بخش داستانی بهره می‌برد و دارای ماموریت‌های جانبی به مانند بازی‌های تک نفره نقش آفرینی می‌باشد.

اما برعکس دیگر عناوین آنلاین بقا، شما در Fallout 76 با صدها بازیکن در یک سرور همراه نیستید، بلکه تعداد بازیکنان کمتر است. در نقشه پراکنده Fallout 76 بازیکنان دیگر را کمتر ملاقات می‌کنید و آن‌طور نیست که هروقت سرتان را برگردانید با یک بازیکن دیگر روبرو شوید. حتی اگر در بازی بمیرید پیشرفت خود را نیز از دست نخواهید داد.

آقای “پیت هاینز” از Bethesda می‌گوید: “این یک بازی آنلاین و انبوه چند نفره (MMO) و یا بتل رویال نیست بلکه شما تنها حس می‌کنید که از یک محفظه بیرون آمده‌اید.”

Fallout 76 از سیستم پایه سازی یا base-building بهره می‌برد که مشابه قابلیت‌های ساخت و ساز پناهگاه و سیستم دفاعی در Fallout 4 می‌باشد. همان‌طور که در گیم‌پلی بازی نمایش داده شد، این سازه‌ها می‌توانند مورد حمله توسط دشمنان قرار بگیرند. با توجه به گفته‌های “تاد هاوارد”، بازیکن قادر است که در هر نقطه‌ای از نقشه پناهگاه خود را بسازد و حتی سازه خود را جابجا کند.

“تاد هاوارد” از کلمه ‘بقا’ برای توصیف Fallout 76 خوشش نمی‌آید. او در این مورد می‌گوید: “ما از استفاده کلمه ‘بقا’ خودداری می‌کنیم، زیرا سریعا ذهن مردم به سوی عناوینی چون DayZ، Rust یا دیگر عناوین مشابه می‌رود و این گونه مقایسه با چیزی که ما در حال ساخت آن هستیم جور در نمی‌آید.”


Bethesda تصمیم دارد که از مادها پشتیبانی کند، اما نه در زمان عرضه

مادها بخش بزرگی از عناوین نقش آفرینی Bethesda بوده‌اند که توسط آن می‌توان به محتوای جدید، رفع مشکلات بازی و غیره که توسط طرفداران ساخته شده است، دست پیدا کرد. از آن‌جایی که Fallout 76 یک عنوان آنلاین است، بسیاری در ذهنشان این سوال پیش می‌آید که آیا این بازی از ماد پشتیبانی خواهد کرد یا خیر.

“تاد هاوارد” در این مورد چنین گفت: “ما مادها را دوست داریم، بنابراین ۱۰۰ درصد این قول را می‌دهیم که Fallout 76 از ماد پشتیبانی کند. اگرچه در زمان عرضه این کار شدنی نیست زیرا این یک تجربه جدید برای ما است و در ابتدا باید خدمات قوی و خوبی را ارائه دهیم، سپس بعد از گذر زمان می‌توانید توسط مادها دنیای شخصی خود را خلق و از تجربه آن لذت ببرید.”


Fallout 76 در کجا و چه زمانی روایت می‌شود؟

روایت Fallout 76 در ویرجینیای غربی می‌باشد. این عنوان در واقع پیش زمینه‌ای بر تمامی عناوین دیگر Fallout است. شخصیت شما جز اولین ساکنان محفظه است که آن را ترک می‌کند که به ماجراجویی در سال ۲۱۰۲ بپردازد.

با توجه به فایل‌های گزارش درون Fallout 3 و اشاره گوینده در زمان شروع Fallout 4، محفظه ۷۶  یکی از ۱۷ محفظه‌های ‘کنترل’ است که برای اسکان دادن به ۵۰۰ نفر می‌باشد و طوری برنامه ریزی شده است که پس از گذشت ۲۰ از جنگ به طور خودکار باز شود.


بازیکنان قادر خواهند بود که بازی را به طور solo یا انفرادی انجام دهند

برای کسانی که علاقه به بازی‌های تک نفره علاقه دارند شاید این سوال پیش بیاید که: “آیا می‌توانم Fallout 76 را تنها و برای خودم بازی کنم؟”

Bethesda جواب این سوال را مثبت اعلام کرده است. “تاد هاوارد” در این مورد چنین گفت: “البته که می‌توانید Fallout 76 را به صورت solo یا انفرادی بازی کنید. شما قادر خواهید بود همان کسی که می‌خواهید باشید و در یک دنیای بزرگ به کاوش، انجام ماموریت‌ها، تجربه داستان و ارتقا سطح پیشرفت خود بپردازید.


در Fallout 76 هیچگونه NPC یا شخصیت غیر قابل بازی وجود ندارد

هر انسانی را که در Fallout 76 ملاقات می‌کنید یک بازیکن است. “تاد هاوارد” در E3 گفت: “در بازی هیچگونه NPC وجود ندارد و هر انسان و شخصیتی را که در بازی می‌بینید یک بازیکن واقعی است، اما همچنان ربات‌، terminal و   holotapeدر بازی وجود دارد.”

نقشه Fallout 76 چهار برابر بزرگ‌تر از Fallout 4 است

Fallout 76 دارای یک دنیای بسیار عظیم است که ۴ برابر از Fallout 4 بزرگ‌تر خواهد بود که با تکنولوژی جدیدی توسعه یافته است. “ما همیشه با ساخت جهان بازی شروع می‌کنیم و این بار از تمامی تکنولوژی‌های نور پردازی، رندرینگ و چشم اندازها بهره خواهد برد.” دنیای Fallout 76 دارای ۶ منطقه مختلف است و هرکدام پوشش جاندار و گیاهی خود را دارا می‌باشد.


چه نوع دشمنانی در Fallout 76 وجود دارد؟

بعضی از موجوداتی که در بازی می‌بینید، در واقع بر اساس افسانه‌های محلی ویرجینیای غربی خواهند بود مانند Wendigo که تصویر آن را در بالا مشاهده می‌کنید. همچنین موجودی به نام Mothman در بازی وجود خواهد داشت که در تریلر بازی بال‌های بزرگ خود را حرکت می‌دهد.

در بازی می‌توانید مواد هسته‌ای را آزاد و تمامی نقاط نقشه را به پرتوهای خطرناک آلوده کنید

ویرجینیای غربی در Fallout 76 نه تنها خانه جهش یافته‌ها، هیولاها و بازیکنان است، بلکه دارای انبار کلاهک‌های هسته‌ای نیز می‌باشد. ویدیویی طی کنفرانس E3 شرکت Bethesda به نمایش در آمد که در آن می‌توان طریقه یافتن کدهای آزاد سازی این مواد هسته‌ای را مشاهده کرد. این مواد هسته‌ای در سرتاسر دنیای بازی پراکنده هستند و با شکست دادن دشمنان خود ممکن است به کدهای جزیی دست پیدا کنید.

زمانی که قطعات مربوط به کدهای یکسان را جمع آوری کنید (ممکن است نیاز باشد که با دیگر بازیکنان همکاری کنید)، یک کد کامل برای آزاد سازی مواد هسته‌ای تشکیل می‌شود. هنوز معلوم نیست که چه مدت تاثیر پرتوهای خطرناک در مناطق بازی باقی می‌ماند، اما مطمئنا نمی‌خواهید که در مسیر انفجار قرار بگیرید!


Fallout 76 از سیستم هدف گیری VATS بهره خواهد برد

سیستم VATS که برای هدف گیری دقیق در سری بازی‌های Fallout استفاده می‌شود، به Fallout 76 هم خواهد آمد، اما این بار دقیقا این سیستم مثل همیشه نیست. اکنون شما از این روش در زمانی بی درنگ استفاده خواهید کرد. تاد هاوارد در این مورد گفت: “دیگر زمان بازی آهسته نمی‌شود. می‌توانید نقاط مختلف بدن را هدف بگیرید و از بین ببرید، اما این بار بی درنگ. این سیستم بسیار عالی عمل می‌کند، اما متفاوت است زیرا بی درنگ هدف گیری می‌کنید.”

طراحی مولتی‌پلیر Fallout 76 بر اساس برنامه‌هایی است که قرار بود برای Fallout 4 اجرا شود

“تاد هاوارد” در یک برنامه مستند درمورد ساخت بازی گفت: “Fallout 76 در واقع طراحی مولتی‌پلیر Fallout 4 است. ما زمانی که در حال توسعه Fallout 4 بودیم با خودمان فکر کردیم که آیا باید بخش مولتی‌پلیر هم بسازیم یا نه؟ قطعا برای Fallout 4 بخش مولتی‌پلیر را توسعه ندادیم، اما ایده‌هایمان را عملی کردیم و اکنون Fallout 76 را با یک تجربه مولتی‌پلیر عالی عرضه خواهیم کرد.”

زمانی که تصمیم بر آن شد بخش مولتی‌پلیر در Fallout 4 قرار نگیرد، Bethesda  به فکر کردن به آن ادامه داد که در واقع می‌توان منشا آن را از سال ۲۰۱۳ ثبت کرد. به تدریج Bethesda تصمیم گرفت که یک عنوان جداگانه با محوریت تجربه آنلاین را با همکاری استودیوی Battlecry توسعه دهند (Battlecry استودیوی تابع شرکت Zeinmax است که از همکاران Bethesda می‌باشد).


عرضه Fallout 76 بدین معنی نیست که تمامی سری بازی‌های Fallout و عناوین Bethesda  مولتی‌پلیر خواهند شد

“تاد هاوارد” در مصاحبه با Gamesindustry.biz درمورد عرضه Fallout 76 گفت: “با عرضه Fallout 76 آینده بازی‌های ما تحت الشعاع قرار نمی‌گیرد و هنوز هم عناوین تک نفره (singleplayer) برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.” او در ادامه گفت که Bethesda به عنوان یک ناشر هم اکنون سابقه انتشار عناوین آنلاینی چون Elder Scrolls Online و Fallout Shelter را دارد.

“ما عناوین تک نفره بزرگی چون Elder Scrolls: VI و Starfield را در دست ساخت قرار داده‌ایم و هر کسی که ادعا کند بخش تک نفره در صنعت گیمینگ حذف شده است، کاملا در اشتباه است. ما برای مدت زیادی است که به فکر توسعه یک عنوان آنلاین هستیم و از عرضه آن هیچ گونه ترسی نداریم.”

مترجم: علیرضا داداش زاده

منابع:pardisgame

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها