یک دانا

آموزش نگهداری از گل در گلدان آب برای مدت طولانی

آموزش نگهداری از گل در گلدان آب برای مدت طولانی

۵ آذر ۱۳۹۵

آموزش نگهداری از گل در گلدان آب برای مدت طولانی

نگهداری گل در خانه یا محیط کار، در روحیه افراد تاثیر زیادی دارد. اما گل ها پس از چیده شدن زمان محدودی را با طراوت می مانند و زود پژمرده میشوند. در این آموزش به روشهای نگهداری از گل در گلدان آب برای مدت طولانی می پردازیم.

 

نکاتی برای نگهداری از گل در گلدان آب

۱) گل را در زمان مناسبی بچینید، گل های مختلف در زمانهای متفاوتی باید چیده شوند. تا عمر بیشتری داشته باشند. بهترین زمان چیدن برای گلهایی که هر شاخه آنها دارای چند گل میباشد، مثل لیلیوم، زمانی است که حداقل یکی از گلها شروع به باز شدن کرده باشد و رنگ داخل آن مشخص باشد. برای گلهایی که هر شاخه فقط یک گل می دهد، مثل گل رز، زمانی که کامل باز شده باشند باید چیده شوند.

۲) گل را در زمان های خنک تر در شبانه روز بچینید، بهترین زمان برای چیدن گل، ساعات ابتدایی صبح و پس از آن نیز انتهای شب میباشد. در این ساعات که هوا خنک تر است گل ها مقدار رطوبت بیشتری را در خود نگه داشته اند.

۳) پس از چیدن گل ها، آنها را به مدت ۲ ساعت در ظرف تمیز دارای آب گرم با درجه حرارت حدودا ۴۳ درجه سانتیگراد و در محیطی خنک قرار دهید. آب در این درجه حرارت، بیشتر توسط گل جذب میشود، و خنک بودن محیط هم باعث میشود آب کمتری را از دست بدهند. این فرایند را hardening میگویند.

۴) برگهایی که از گل درون آب میریزد و یا در قسمت زیر آب رشد کرده اند را جدا کنید. زیرا این برگها غذای مناسبی برای رشد باکتریها در آب هستند و باعث کاهش ماندگاری گل میشوند.

۵) آب گلدان را هر روز عوض کرده و همه باقیمانده ها و برگه ای ریخته شده را از گلدان پاک کنید. حتی اگر گل شما درون اسفنج قرار دارد نیز هر روز اسفنج را داخل آب کنید تا به مقدار کافی آب جذب کند.

۶) گل های پژمرده را جدا کنید. زیرا گاز اتیلنی که از خود آزاد میکنند باعث پژمرده شدن بقیه گل ها میشود.

۷) گل را در محیط مناسب و دور از حرارت مستقیم آفتاب، گرمای تلویزیون و هر منبع گرمای دیگری قرار دهید. گل را زیر پنکه سقفی قرار ندهید. همچنین گل را نزدیک میوه هایی که از خود اتیلن آزاد میکنند قرار ندهید.

۸) هر روز و یا چند روز یکبار ساقه گل را از پایین با زاویه ۴۵ درجه به اندازه چند سانتی متر با قیچی یا چاقوی تیز کوتاه کنید. پس از کوتاه کردن به سرعت گل را درون گلدان آب قرار دهید و یا در صورت امکان عمل برش را زیر آب انجام دهید. زیرا پس از کوتاه کردن ساقه، احتمال دارد که هوا وارد ساقه شود و فرایند جذب آب سخت تر شود.

۹) به آب گلدان نگهدارنده اضافه کنید. نگهدارنده را میتوانید از گلفروشیها  تهیه کنید.  در صورتی که در دسترس ندارید میتوانید بصورت خانگی این نگه دارنده ها را تولید کنید.

اولین روش استفاده از نوشابه اسپرایت است که به ازای یک قاشق نوشابه، ۳ قاشق آب و چند قطره سفید کننده لباس اضافه کنید. تا فضای اسیدی و شکر مناسب برای جلوگیری از رشد باکتریها در آب فراهم شود.

روش دیگر افزودن ۲ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه، یک قاشق غذاخوری شکر، و چند قطره سفید کننده لباس به یک لیتر آب میباشد.

دقت کنید اگه میزان سفید کننده زیاد باشد باعث پژمرده شدن گل با سرعت بیشتر می شود.

 

با تشکر از سیمیا سرویس

برچسب ها : ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها