یک دانا

کاربران ۳ میلیاردی تلفن هوشمند در جهان

کاربران ۳ میلیاردی تلفن هوشمند در جهان

۲۵ شهریور ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

ایسنا: بتازگی محققان تعداد تقریبی کاربران فعال گوشی‌های هوشمند در جهان را ۳ میلیارد نفر اعلام کرده‌اند که از این میزان تنها ۲۷۸ میلیون نفر از آنها ساکن امریکای شمالی هستند.

کاربران 3میلیاردی تلفن هوشمند در جهان

۸۳۰ میلیون کاربر فعال در چین و ۴۵۶ میلیون کاربر نیز در هند از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند که این ارقام نشان دهنده مهم‌ترین بازارهای محصولات تکنولوژی نظیر گوشی‌های هوشمند است.

این آمار و ارقام همچنین حاکی است که تعداد کاربران فعال گوشی‌های هوشمند از دو سال گذشته حدود ۵۰۰ میلیون نفر افزایش یافته است چراکه در سال ۲۰۱۶ میلادی، این تعداد برابر با ۲.۵ میلیارد نفر بود و حالا به ۳ میلیارد کاربر در جهان رسیده است.

نکته قابل توجه دیگر اینکه، تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند در هند بسیار کمتر از کاربران در امریکای شمالی نظیر ایالات متحده و کانادا بود این در حالی است که حالا این آمار گویای سبقت کاربران هندی از همتایان امریکای شمالی خود در سال جاری میلادی است.

یکی از دلایلی که تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند در هند افزایش یافته، ظهور برندهای ارزان قیمت چینی در بازار این کشور است که موفق شده توجه خیل عظیمی از کاربران هندی را که استطاعت مالی چندانی برای خریداری گوشی‌های گران قیمت نداشتند، جلب کند و بدین ترتیب مجموع کل کاربران گوشی‌های هوشمند در هند افزایش پیدا کند.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها