یک دانا

آمریکا در ترور رهبر دونتسک دست داشته است

آمریکا در ترور رهبر دونتسک دست داشته است

۱۰ شهریور ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید


خبرگزاری ایسنا: سخنگوی دفاعی و فرمانده عملیاتی جمهوری خودخوانده دونتسک اعلام کرد، آمریکا در ترور رهبر این منطقه نقش داشته است.

ادوارد باسورین، سخنگوی دفاعی و فرمانده عملیاتی جمهوری خودخوانده دونتسک اظهار کرد، قتل الکساندر زاخارچنکو، رهبر جمهوری خودخوانده دونتسک با هماهنگی آمریکا صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا در این ماجرا به طور مستقیم دست داشته است.

باسورین تصریح کرد:‌ هدف اصلی عاملان این ترور بی‌ثبات کردن جمهوری خودخوانده دونتسک و وضعیت منطقه است.

این مقام دونتسک اظهار کرد: این حمله قتلی از قبل برنامه‌ریزی شده بود که طرح آن را سرویس‌های ویژه اوکراینی با برنامه‌ریزی آمریکا ریخته بودند. مایلم به پترو پروشنکو و دار و دسته خونریز او بگویم سناریویی که شما با این قتل برنامه‌ریزی کرده بودید، شکست خواهد خورد.

پیش از این دولت جمهوری خودخوانده دونتسک اعلام کرد، رهبر این منطقه در پی بمب‌گذاری در کافه‌رستورانی در نزدیکی محل اقامت خود کشته شده است.

ماریا زاخارووا، سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه نیز با اشاره به این رویداد، اعلام کرد: مسکو بر این باور است که انفجار رخ داده حمله تروریستی بوده که از سوی کی‌یف انجام شده است.

سخنگوی سرویس امنیتی اوکراین اتهام دست داشتن کی‌یف در این رویداد را رد و اظهار کرد: ما اطلاعات منتشر شده درباره کشته شدن زاخارچنکو را تایید می‌کنیم اما سرویس‌های امنیتی اوکراین ارتباطی با این رویداد نداشته‌اند.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها