یک دانا

کارگردان Dragon Quest XI: این بازی نقطه‌ی اوج تاریخچه‌ی ۳۰ ساله‌ی مجموعه است

کارگردان Dragon Quest XI: این بازی نقطه‌ی اوج تاریخچه‌ی ۳۰ ساله‌ی مجموعه است

۱۰ شهریور ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

کارگردان Dragon Quest XI: این بازی نقطه‌ی اوج تاریخچه‌ی ۳۰ ساله‌ی مجموعه است

حدود سی سال پیش بود که اولین بازی از مجموعه‌ی Dragon Quest یک ژانر کاملاً جدید را در دنیای بازی‌ها ایجاد کرد. اکنون و پس از سال‌ها همچنان شاهد عرضه‌ی دنباله‌های بیشتری از این مجموعه هستیم و چند روز دیگر نیز آخرین عنوان از آن به نام Dragon Quest XI قرار است تولد سی سالگی این سری را جشن بگیرد.

به تازگی یوجی هوری (Yuji Hori)، کارگردان بازی Dragon Quest XI، در گفتگویی با وب‌سایت IGN شرکت و اعلام کرده است که این عنوان نقطه‌ی اوج مجموعه‌ و تاریخچه‌ی سی ساله‌ی آن محسوب می‌شود و قرار است در کنار جشن گرفتن دست‌آوردهای سری، بازی‌بازانی که تاکنون آن را تجربه نکردند را نیز به خود دعوت کند:

اساساً Dragon Quest 11 نقطه‌ی اوج [تاریخچه‌ی] سی ساله‌ی مجموعه به شمار می‌آید. ما در تیم توسعه، افرادی را داریم که زمان انتشار بازی‌های نخست Dragon Quest بسیار جوان بودند. شاید زمانی که آن‌ها برای اولین بار Dragon Quest را بازی کردند، دانش آموزانی دبستانی بوده و حتی شاید تا آن زمان متولد هم نشده بودند. بنابراین افرادی از نسل‌های مختلف دور هم جمع شده‌اند تا با مایه گذاشتن از قلب و روحشان در این کار، این مجموعه را به زندگی بازگردانند.

با توجه به بازخوردهای بسیار مثبت منتقدان و بازی‌بازان، سخنان هوری کاملاً صادقانه هستند و به دل می‌نشینند. البته بازی هنوز به صورت جهانی منتشر نشده و تنها در کشور ژاپن در دسترس است ولی بازی‌بازان سایر نقاط جهان نیز تا چند روز دیگر می‌توانند به انجام آن بپردازند. هوری درباره‌ی موفقیت Dragon Quest XI در خانه‌اش می‌گوید:

بازخوردهای خوبِ بازی در ژاپن، هم هواداران قدیمی را خوش‌حال کرد و هم بازی‌بازان جدیدی را با خود به همراه آورد. این بازی دقیقاً مانند نقطه‌ی آغاز جدیدی برای Dragon Quest عمل می‌کند و این همان چیزی است که من به خاطرش به Dragon Quest XI افتخار می‌کنم.

بازی Dragon Quest XI در تاریخ سه‌شنبه ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۷ (۴ سپتامبر ۲۰۱۸ میلادی) به صورت جهانی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. نسخه‌ی نینتندو سوییچ این عنوان نیز در دست ساخت قرار دارد اما شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) تاکنون تاریخ انتشاری برای آن مشخص نکرده است.


منابع:gamefa

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها