یک دانا

این بوگاتی شیرون از لگو ساخته شده و قابلیت رانندگی دارد

این بوگاتی شیرون از لگو ساخته شده و قابلیت رانندگی دارد

۱۰ شهریور ۱۳۹۷


برند اسباب بازی مشهور «Lego» در اقدام جالبی با همکاری کمپانی بوگاتی، نسخه ای ۱:۱ از خودروی بوگاتی شیرون را با استفاده از قطعات کوچک و یک موتور الکتریکی (که آن هم از لگو ساخته شده) طراحی کرده که می توان با آن رانندگی کرد.

خودروی مذکور که نسخه پلاستیکی بوگاتی شیرون محسوب می شود، با صرف ۱۳ هزار ساعت کار و ۱ میلیون قطعه لگو شامل ۴ هزار قطعه Technic (برند زیر مجموعه لگو برای اسباب بازی های پیچیده تر) مونتاژ شده و ۱.۵ تن وزن دارد.

برای به حرکت درآوردن این غول اسباب بازی نیز یک موتور ۵.۳ اسب بخاری (متشکل از ۲۳۰۰ قطعه لگو) با گشتاور ۹۲ نیوتن متر در نظر گرفته شده که با ارسال نیرو به چرخ های عقب، بوگاتی شیرون پلاستیکی را به سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت می رساند.

بوگاتی شیرون اسباب بازی به یک موتور ۵.۳ اسب بخاری مجهز شده است

البته تنها بدنه و موتور از قطعات لگو ساخته نشده اند، بلکه تمام اجزای بوگاتی شیرون مانند چراغ ها، سرعت سنج، باله متحرک و حتی ترمزها از قطعات پلاستیکی Technic ساخته شده و همگی به خوبی کار می کنند. همچنین تمام اجزای سیستم تعلیق خودروی مورد بحث از قطعات کوچک لگو و بدون استفاده از فلز یا چسب مونتاژ شده اند.

بوگاتی شیرون

گفتنی است بوگاتی شیرون پلاستیکی احتمالاً یکی از جالب ترین محصولات لگو تا کنون بوده اما به احتمال زیاد هیچگاه به دست مشتریان نخواهد رسید. چرا که حمل و نقل ۱.۵ تن پلاستیک چندان کار آسانی نیست و از طرفی با در نظر گرفتن قیمت میانگین ۱۰ سنت برای هر قطعه لگو، قیمت نهایی محصول به ۱۰۰ هزار دلار می رسد که پرداخت آن برای یک خودروی پلاستیکی (هرچند جذاب) توجیه منطقی ندارد.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها