یک دانا

صادرات رسمی ترکیه به ایران ۳۰ درصد افت کرد

صادرات رسمی ترکیه به ایران ۳۰ درصد افت کرد

۹ شهریور ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید


خبرگزاری تسنیم: آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار ترکیه نشان می دهد مبادلات تجاری ایران و ترکیه در ۷ ماه نخست ۲۰۱۸ با افت ۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

مبادلات تجاری دو کشور که در ماه های ژانویه تا جولای ۲۰۱۷ بالغ بر ۶.۳۲۳ میلیارد دلار گزارش شده بود در ۷ ماهه نخست امسال به ۶.۰۴۲ میلیارد دلار کاهش یافته است.

افت مبادلات تجاری دو کشور در این دوره مربوط به کاهش صادرات ترکیه به ایران بوده است. ترکیه در ماه های ژانویه تا جولای سال میلادی گذشته ۱.۸۱۱ میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود. این رقم با افت ۱۷ درصدی در ۷ ماهه نخست امسال به ۱.۵۰۴ میلیارد دلار رسیده است.

واردات ترکیه از ایران در ۷ ماهه نخست امسال ۰.۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته و به ۴.۵۳۸ میلیارد دلار رسیده است. ترکیه در ۷ ماهه نخست سال قبل ۴.۵۱۲ میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده بود .

ایران نوزدهمین مقصد صادراتی ترکیه و هفتمین تامین کننده کالاهای مورد نیاز این کشور در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی شناخته شده است.

بر اساس این گزارش در هفتمین ماه سال جاری میلادی(جولای ۲۰۱۸) صادرات ترکیه به ایران افت قابل توجه ۳۰ درصدی داشته و به ۱۹۱ میلیون دلار رسیده است. واردات ترکیه از ایران نیز در همین ماه ۰.۱ درصد افت داشته و به ۷۲۸ میلیون دلار بالغ شده است.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها