یک دانا

اولین کنسرت رایگان؛ محمد معتمدی در آب و آتش

اولین کنسرت رایگان؛ محمد معتمدی در آب و آتش

۹ شهریور ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

موسیقی ما: در حالی که همگان منتظر کنسرت رایگان همایون شجریان بودند، اولین کنسرت رایگان را محمد معتمدی با ارکستر سازهای ملی ایران به رهبری علی‌اکبر قربانی در بوستان آب و آتش برگزار می‌کند.

اولین کنسرت رایگان را محمد معتمدی برگزار می‌کند

محمد معتمدی درباره این رویداد می‌گوید:‌ این ایده از مدت‌ها پیش و حتی قبل از اعلام آمادگی دیگر دوستان عزیز در ذهن ما وجود داشت؛ اما امکان تحقق آن نبود تا اینکه هم‌اکنون با مساعدت‌های انجام شده قرار است در مکانی مناسب برگزار شود.

البته من خودم هنوز در صفحاتم در فضای مجازی در این خصوص اطلاع‌رسانی نکرده‌ام تا خدای نکرده ازدحام زیادی شکل نگیرد. ما تاکنون همه چیز را بر اساس خوش‌بینی بنا نهاده‌ایم و امیدواریم شاهد اتفاقی خوش در این زمینه باشیم و مردم بتوانند از اجرای موسیقی در فضای باز و بی‌آنکه هزینه‌ای پرداخت کنند لذت ببرند.»

خواننده قطعه «کویر» اظهار امیدواری می‌کند که «این اقدام از طرف نهادهای فرهنگی و اماکن مورد حمایت قرار گیرد و فتح بابی برای برگزاری رویدادهای مشابه شود.» او البته تأکید دارد: «در این مدت، من شاهد آن بودم که مسئولان فرهنگی و انتظامی به‌طور جدی پیگیر برگزاری این رخداد بوده‌اند و دلشان می‌خواست تا این اتفاق رخ دهد؛ اما فراهم‌آوردن مقتضیات امنیت مخاطبان پروسه‌ای است که باید به آن توجه زیادی شود و تمام جوانب امر سنجیده شود. به هر حال، ‌امیدوارم که ما همچنان روی‌دادن این اتفاق توسط دیگر دوستان باشیم.»

در همین خصوص،‌ علی‌اکبر قربانی،‌ رهبر این ارکستر،‌ در پاسخ به این پرسش که این رویداد چگونه به وقوع پیوست به موسیقی ما می‌گوید: «از آنجا که ما از مدت‌ها قبل این ایده را مطرح کرده بودیمُ بعد از پیشنهاد موسسه فرهنگی گردشگری عباس آباد به موسسه توسعه هنرهای معاصر با ما تماس گرفته شد و ما مشتاقانه از آن استقبال کردیم.»

او همچنین درباره اینکه، با وجود بحث‌های متفاوت در این خصوص،‌ این اتفاق توسط شما و آقای معتمدی بدون هیچ بازتاب خبری انجام شد می‌گوید: «من بر این باورم که گاهی سروصدا کردن در باره یک رخداد نه تنها دردی از آن دوا نمی‌کند،‌ بلکه برایش ممانعت ایجاد می‌کند. به همین خاطر، ما ترجیح دادیم تا بدون هیچ‌گونه هیاهویی آن را رقم زنیم.

به گفته او، قرار است تا در این کنسرت قطعاتی چون «شکایت دل» و «دگر چه خواهی» با تنظیم شهرام ‌توکلی، «بهار دلکش»، «خوش آمدی »و «رقص شرقی» با تنظیم خودش، «شورآفرین» ساخته و تنظیم او و، «کویر» ساخته «محمد معتمدی» اجرا شود، همچنین، به‌مناسبت همزمانی با عید غدیر خم، قطعه«کلُ صبحٍ» از ساخته‌های استاد فرهاد فخرالدینی -تیتراژ پایانی سریال امام علی- نیز توسط ارکستر نواخته خواهد شد.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها