یک دانا

کپکام: هیچ‌گاه قرار نبود تغییرات Devil May Cry 5 در وسعت و ابعاد God of War باشد

کپکام: هیچ‌گاه قرار نبود تغییرات Devil May Cry 5 در وسعت و ابعاد God of War باشد

۸ شهریور ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

کپکام: هیچ‌گاه قرار نبود تغییرات Devil May Cry 5 در وسعت و ابعاد God of War باشد

پس از معرفی بازی God of War که دنباله‌ای بر یکی از بزرگ‌ترین عناوین ژانر هک اند اسلش به حساب می‌آمد، ذهن بسیاری از افراد به این سو رفت که اگر بازی جدیدی از مجموعه‌ی Devil May Cry معرفی شود، می‌تواند شامل چنین تغییرات بزرگ و انقلابی در سری باشد؟ آیا این‌طور می‌شود و حتی اگر شد، تا چه اندازه به موفقیت خواهد رسید؟

همان روزها بود که هیدکی کامیا (Hideki Kamyia)، بازی‌ساز افسانه‌ای و خالق مجموعه‌های Devil May Cry و Bayoneta، در قالب توییتی بیان کرد که لازم است بازی بعدی Devil May Cry با تغییرات بسیار گسترده‌ای در طراحی مراحل و مبارزات همراه باشد؛ درست مانند چیزی که در God of War اتفاق افتاده است.

تقریباً یک سال گذشت و بازی Devil May Cry 5 معرفی شد اما خبری از تغییرات انقلابی نبود. به دنبال همین قضایا چندی پیش هیدکی ایتسونو (Hideaki Itsuno)، کارگردان این بازی، در مصاحبه‌ با وب‌سایت ایتالیایی Everyeye و در جریان رویداد Gamescom 2018، اعلام کرد که هیچ‌گاه کپکام (Capcom) قصد نداشته است مانند استودیو سانتا مونیکا (Santa Monica) چنین تغییرات عظیمی برروی بازی جدید خود اعمال کند:

خیر، ما هرگز به چنین تغییری فکر نکردیم. چیزی که برای ما اهمیت دارد این است که برروی خواسته‌های هوادارانمان تمرکز کنیم. این را در نظر داشته باشید که اکثر بازخوردهای دریافت شده از بازی‌های DmC و Devil May Cry 5 مربوط به پازل‌های محیطی یا فازهای پلتفرم می‌شد. هواداران در این بازخوردها از ما می‌خواستند تا تعداد این موارد را کم کنیم که ما نیز همین کار را انجام دادیم.

در حالی که اوایل دوران معرفی عنوان God of War دو دسته‌گی بزرگی میان هواداران این مجموعه اتفاق افتاده بود، رونمایی Devil May Cry 5 با جو مثبت‌تری همراه شد. ریسک و تغییر، مواردی هستند که هر فردی از آن‌ها واهمه دارد زیرا دقیقاً مانند شمشیری دو‌لبه‌ عمل می‌کنند، بنابراین می‌توان دلیل تفاوت بازخوردهای اولیه‌ی عناوین بالا را این‌طور توجیه کرد. به هر صورت این تمام ماجرا نیست و همچنان بسیاری از هواداران مجموعه‌ی God of War به دنبال تجربه‌‌ای اصیل و ناب هستند، در صورتی که به نظر می‌رسد هواداران Devil May Cry به زودی به خواسته‌ی خود خواهند رسید.

عنوان Devil May Cry 5 در تاریخ جمعه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۷ (۸ مارس ۲۰۱۹ میلادی) برروی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.


منابع:gamefa

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها