یک دانا

مجوز واردات مواد شوینده را نمی‌دهند

مجوز واردات مواد شوینده را نمی‌دهند

۸ شهریور ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید


باشگاه خبرنگاران جوان: حمید مقیمی نایب رییس انجمن واردکنندگان فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات درباره کمبود مواد شوینده و بهداشتی در بازار اظهار کرد:

چالش های موجود بر سر راه اخذ مجوز واردات از سازمان غذا و دارو و عدم ترخیص بموقع کالا از گمرکات ، موجب شده وقفه‌ای در تامین نیاز مردم در زمینه مواد شوینده و بهداشتی پیش بیاید. پیش بینی می‌شود در آینده وضعیت نامساعدتر شود.

وی گفت: ۹۹ درصد از مواد شوینده وبهداشتی توسط بخش خصوصی وارد می شود در صورتی که سازمان غذا و دارو و گمرکات شرایط را تسهیل کنند هیچ مشکلی در تامین مواد شوینده و بهداشتی نخواهیم داشت.

نایب رییس انجمن واردکنندگان فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و عطریات، تصریح کرد: برای واردات مواد شوینده و بهداشتی نیازمند ارز دولتی هستیم.در چند سال گذشته بخش خصوصی از طریق ارتباط با کمپانی‌های بین المللی، توانسته کالا را به صورت اعتباری وارد کشور کند.

مقیمی، درپایان از تقاضای زیاد برای مواد شوینده و بهداشتی در بازار خبر داد و گفت: باید مسئولان ذی ربط مشکلات مربوط به گمرک و اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو را برطرف کنند تا در روزهای آتی شاهد سوءاستفاده قاچاقچیان در بازار نباشیم.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها