یک دانا

پیرزن ۱۱۸ ساله‌ای که گیتار می‌نوازد!

پیرزن ۱۱۸ ساله‌ای که گیتار می‌نوازد!

۷ شهریور ۱۳۹۷


وبسایت باشگاه خبرنگاران: یک زن بولیویایی با ۱۱۸ سال سن، یکی از مسن‌ترین افراد جهان به شمار می‌آید. جولیا فلورس کولکه با وجود اینکه ۱۱۸ سال از عمرش می‌گذرد و شاهد دو جنگ جهانی، انقلاب در کشورش و تغییر شهر محل زندگی‌اش از محلی سه هزار نفری به شهری ۱۷۵ هزار نفری بوده است، همچنان از زندگی خود لذت می‌برد.

کارت ملی که برای وی صادر شده است، تاریخ تولد وی را ۲۶ اکتبر ۱۹۰۰ نشان می‌دهد و در حال حاضر فقط ده ماه دیگر تا تکمیل ۱۱۸ سالگی فاصله دارد و ممکن است پیرترین انسان روی زمین نیز به شمار آید.

با وجود گذشت سالیان طولانی، وی همچنان سرزنده و شاداب است. این پیرزن به کیک علاقه دارد و نغمه‌های محلی را زمزمه می‌کند. این زن کهنسال با گیتار محلی که دارد برای نغمه‌هایش آهنگ می‌نوازد. او با نوه ۶۵ ساله خود در یک جا به سر می‌برد و نکته جالب اینکه همچنان به برنامه غذایی سالم خود نیز پایبند است.

در حال حاضر مقامات شهری از این بانوی سالخورده به عنوان میراثی زنده یاد می‌کنند و تلاش می‌شود وضعیت زندگی وی بهبود یابد. گذر سال‌های طولانی عمر اگر چه گوش جولیا را سنگین کرده است و زمین خوردن چند سال پیشش، باعث شده بود پزشکان به این نتیجه برسند که شاید وی دیگر هرگز نتواند قدم بردارد، اما سرزندگی این زن نشان داد که پزشکان در اشتباه بودند.

 

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید

پیرزن ۱۱۸ ساله‌ای که گیتار می‌نوازد!


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها