یک دانا

علت مرگ ۴ نفر در آتش سوزی‌های اخیر مریوان

علت مرگ ۴ نفر در آتش سوزی‌های اخیر مریوان

۷ شهریور ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

ایسنا نوشت: مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کردستان گفت: آتش سوزی مریوان در نوع خود بسیار وسیع و گسترده بوده و علت قربانی شدن ۴ نفر در آتش سوزی ها نتیجه استفاده از امکانات قدیمی و تکیه بر نیروی انسانی برای انجام اطفاء حریق است.

فریبا رضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: آتش سوزی مریوان در نوع خود بزرگ‌ترین آتش‌سوزی در دهه اخیر بوده است و متاسفانه تعداد دو نفر از نیروهای جنگلبانی و دو نفر از فعالان محیط زیستی در این حادثه جان باختند.

او افزود: علت قربانی شدن این چهار نفر در آتش‌سوزی‌ها نتیجه استفاده از امکانات قدیمی و تکیه بر نیروی انسانی برای انجام اطفاء حریق بوده و این درحالی است که امروزه امکانات بسیاری همچون بالگرد آب پاش برای خاموش کردن آتش‌سوزی وجود دارد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کردستان با تاکید بر استفاده به موقع از بالگرد آب‌پاش تصریح کرد: با توجه به پیشرفت‌های اقتصادی جای سوال دارد که چرا هنوز دسترسی به بالگرد آب پاش به خصوص در مواقع طلایی حریق وجود ندارد که این امر می‌تواند نقش مهمی را در خاموش کردن آتش داشته باشد.

او عنوان کرد: نبود بودجه و امکانات در سازمان جنگل‌ها و مراتع باعث شده که بالگرد آب پاش در مراتعی که مالکیت آنها به دست این سازمان بوده است حضور نداشته باشد.

رضایی ادامه داد: در ساعات اولیه آتش سوزی از همه امکانات خود برای کمک به نیروهای منابع طبیعی حاضر در عرصه‌های گرفتار حریق استفاده کردیم و از نیروهای ارتش نیز برای همکاری در اطفاء حریق از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست دعوت شد.

او گفت: از همه امکانات غرب کشور برای اطفاء حریق مریوان استفاده کردیم و نیروهای سهیم در خاموش کردن آتش تا ساعات پایانی روز قبل درگیر اطفاء حریق به صورت کامل بوده‌اند.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها