یک دانا

اسپانیا، واردات نفت خام از ایران را افزایش داد

اسپانیا، واردات نفت خام از ایران را افزایش داد

۷ شهریور ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید


خبرگزاری ایرنا: روزنامه آ. ب. ث. اسپانیا در گزارشی نوشت که اسپانیا در سال جاری میلادی، واردات نفت خام از ایران را پس از یک دوره کوتاه کاهش به دلیل تحریم ها، افزایش داده است.

این روزنامه بر اساس داده‌های نهاد دولتی حفظ و کنترل ذخایر نفت و گاز در اسپانیا (کورس)، تصریح نمود که این کشور در شش ماه نخست سال جاری میلادی ۲ میلیون و ۹۲۵ هزار تن نفت از ایران وارد کرده است. این رقم به معنی آن است که حدود ۹ درصد کل واردات نفت اسپانیا از ایران می‌باشد.

این روزنامه ادامه داد:بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵، به دلیل تحریم‌های بین المللی تحمیل شده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران، حتی یک بشکه نفت خام ایرانی هم به پالایشگاه‌های اسپانیایی وارد نشد.

این نشریه با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید نفتی علیه ایران که از ماه نوامبر از سوی آمریکا اجرا خواهد شد، خاطرنشان ساخت که اسپانیا نفت خود را از حدود ۲۵ کشور مختلف وارد می‌کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز ۱۸ اردیبهشت ماه گذشته خروج کشورش را از توافق هسته‌ای اعلام کرد و گفت که تحریم‌ها را علیه ایران مجددا اعمال خواهد کرد. این اقدام با اعتراض دیگر کشور‌های امضا کننده برجام روبرو شد و آن‌ها اعلام کردند که به توافق هسته‌ای پایبند می‌مانند.

اتحادیه اروپا قرار است بسته حمایتی از شرکت‌های خود در ایران تهیه و آن را ارایه کند.

آ. ب. ث. ادامه داد:اگرچه اتحادیه اروپا پس از خروج ترامپ از برجام، این توافق را به طور رسمی حفظ کرده است، اما شرکت اروپایی به دلیل ترس از آمریکا در حال ترک ایران هستند.

این روزنامه بااشاره به خروج شرکت‌های اروپایی از ایران، تصریح کرد: شرکت‌های چینی و روسی در نبود

شرکت‌های اروپایی، حضور خود در ایران را افزایش خواهند داد. در این راستا، جمهوری اسلامی ایران گفتگو‌ها با روسیه برای ساخت یک نیروگاه جدید هسته‌ای ۳۰۰۰ مگاواتی را از سر گرفته است. ایران در حال حاضر یک راکتور هسته‌ای ساخته شده از سوی روسیه در بوشهر دارد.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها