یک دانا

افتتاح ۱۰ کیلومتر از خط ۶ مترو تا پایان آبان ماه

افتتاح ۱۰ کیلومتر از خط ۶ مترو تا پایان آبان ماه

۶ شهریور ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید


خبرگزاری تسنیم: محمدعلی افشانی شهردار تهران در حاشیه بازدید از خط ۶ مترو تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز بازدیدی را به همراه محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران و تعدادی از اعضای شورا و همچنین مدیران حمل و نقل شهرداری تهران از خط ۶ مترو تهران داشتیم. با توجه به اینکه حمل و نقل عمومی یکی از مسائل مهم تهران است و مترو نیز بخش قابل توجهی در این بخش است مجموعه شهرداری عنایت ویژه‌ای را به این حوزه دارد.

افشانی ادامه داد:خوشبختانه این خط میزان پیشرفت خوبی را داشته است و پیش‌بینی می‌شود بخشی از این خط تا پایان سال جاری و به طور کامل تا پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری برسد. طبق برنامه‌ریزی انجام شده ۱۰ کیلومتر از خط ۶ به همراه ۴ ایستگاه در نیمه دوم سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در پاسخ به این پرسش که چه زمان دقیقی را برای بهره‌برداری ۱۰ کیلومتر اشاره شده پیش‌بینی می‌کنید گفت: بنده هیچ‌گاه نمی‌توانم در این خصوص به طور دقیق بگویم و تا زمانی که کار به انتها نرسیده باشد نمی‌توان زمان دقیقی را گفت اما طبق اظهارات پیمانکاران این خط ۹۹ درصد پیشرفت داشته و پیش‌بینی می‌شود تا پایان آبان ماه به بهره‌برداری برسد.

افشانی همچنین به آخرین وضعیت هیئت مدیره و مدیر عامل بانک شهر اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود با توجه به آخرین وضعیت این مجموعه هیئت مدیره و مدیر عامل این مجموعه طی هفته جاری مشخص خواهد شد.

شهردار تهران با اشاره به اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مالی برای قطار شهری (خط ۷) بیان کرد: این اوراق هفته گذشته به این مجموعه اختصاص یافت ضمن اینکه تا پایان شهریور نیز ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خط ۶ اختصاص خواهد یافت.

وی در خصوص پیشرفت خط ۶ مترو تهران گفت: ابتدا و انتهای خط پیشرفت قابل توجهی داشته اما اواسط خط پیشرفت خوبی را نداشته است و به همین علت پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۹۸ خط ۶ به طور کامل به بهره‌برداری برسد.

افشانی درباره آخرین وضعیت قرارداد ۶۳۰ واگنی برای قطار شهری تهران گفت: خوشبختانه این موضوع در شورای اقتصاد مطرح شده است و موضوع جمع‌بندی شده اما با توجه اینکه طی ۲۰ روز گذشته شورای اقتصاد جلسه‌ای نداشته این موضوع مسکوت مانده اما همه کارهای آن انجام شده و همه تضامین نیز اخذ شده است. بنابراین قرارداد ۶۳۰ واگن مشکلی ندارد.

شهردار تهران درخصوص مشکلات پیمانکاران و بدهی‌های شهرداری به آنها تصریح کرد: هم‌اکنون شهرداری ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد که بخش قابل توجهی از این رقم به پیمانکاران است که البته از هفته گذشته پرداخت جزئی به آنها آغاز شده است.


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها