یک دانا

چالش لغو پرواز‌های هواپیمایی بریتانیا به ایران

چالش لغو پرواز‌های هواپیمایی بریتانیا به ایران

۵ شهریور ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید


خبرآنلاین: هواپیمایی بریتانیا اعلام کرده است که می‌خواهد به دلیل نبود «پایداری تجاری» پروازهایش از لندن به تهران را لغو کند.

هم اکنون این هواپیمایی هفته‌ای ۶ پرواز در این مسیر طی می‌کند. قرار است در ۲۳ سپتامبر آخرین پرواز هواپیمایی بریتانیا تهران را به مقصد لندن ترک می‌کند.

این هواپیمایی در این رابطه بیانیه‌ای به روزنامه ایندیپندنت گفت: «ما داریم خدمات لندن به تهران خود را لغو می‌کنیم چراکه این اقدام هم اکنون از لحاظ تجاری پایدار نیست. ما از مشکلاتی که این اتفاق برای مشتری‌هایمان ایجاد کرده عذرخواهی می‌کنم و در حال صحبت با هواپیمایی‌های همکارمان هستیم تا بتوانیم پروازهای دیگری برای مشتری‌های خود رزرو کنیم.

این اتفاق پیشتر در اکتبر سال ۲۰۱۲ هم رخ داده بود و بعد دوباره پروازهای هواپیمایی بریتانیا از سپتامبر ۲۰۱۶ شروع شده بود.

اما حالا یک تور بریتانیا به دنبال پیدا کردن پروازهای جایگزین برای فرستادن مشتریان خود به ایران هستند.

جان بلبی موسس این تور این اتفاق را یک «شرم عظیم» خواند و در این رابطه گفت: «در ۱۰ سال اخیر ما ۱۵۰۰نفر را به ایران فرستاده‌ایم و هیچ حادثه‌ای رخ نداد.

او افزود: «موضوع فوق‌العاده‌ای که درباره سفر کردن وجود دارد این است که مرزها را از بین می‌برد و از اختلافات جئوپلیتیک فراتر می‌رود. بارها و بارها مشتریان ما برمی‌گشتند و می‌گفتند مردم ایران دوستانه‌ترین افرادی هستند که تاکنون دیده‌اند، مهمان‌نوازی ایرانی افسانه‌ای است.»


مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها