یک دانا

روال سوال از رئیس جمهور در مجلس

روال سوال از رئیس جمهور در مجلس

۵ شهریور ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید


خبرگزاری ایسنا: یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی روال سوال از رئیس جمهور در مجلس را تشریح کرد.

احمد امیرآبادی فراهانی با اشاره به حضور حسن روحانی در ابتدای جلسه علنی فردا (سه شنبه) مجلس برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان اظهار کرد: در این جلسه ابتدا نمایندگان منتخب سوال کنندگان سوالات خود را مطرح خواهند کرد و رئیس جمهور هم به سوالات آنها پاسخ می‌دهد.

وی افزود: مدت زمان پیش بینی شده در آیین نامه داخلی مجلس برای سوال کنندگان از رئیس جمهور نیم ساعت و برای رئیس جمهور یک ساعت است که البته هر کدام می‌توانند وقت خود را به دو بخش تقسیم کنند. در بخش اول سوال کنندگان پرسش‌هایشان را مطرح می‌کنند و رئیس جمهور پاسخ می‌دهد و در بخش دوم آنها ابهاماتشان را می‌گویند و رئیس جمهور هم توضیحات لازم را خواهد داد.

این عضو هیات رئیسه مجلس یاد آور شد: در ادامه سوالات نمایندگان از آقای روحانی تک تک به رای مجلس گذاشته می‌شود اگر نصف بعلاوه یک نماینده حاضر از پاسخ‌های رئیس جمهور قانع نشده باشند سوال جهت رسیدگی به قوه قضاییه ارجاع خواهد شد.

به گفته‌ی امیرآبادی مجلس در جلسه علنی فردا پس از سوال از رئیس جمهور دستور عادی خود را ادامه خواهد داد.

سوال نمایندگان از رئیس جمهور ۱۰ مرداد ماه در ۵ محور در مجلس اعلام وصول شده بود. عدم موفقیت دولت در مدیریت قاچاق کالا و ارز، استمرار تحریم‌های بانکی، عدم موفقیت دولت در کاهش نرخ بیکاری در چند سال اخیر، رکود اقتصادی شدید چندساله و افزایش روزافزون نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی محورهای سوال از رئیس جمهور است.


برچسب ها : , , , , , ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها