یک دانا

به زودی ویژگی input-based matchmaking به Fortnite اضافه خواهد شد

به زودی ویژگی input-based matchmaking به Fortnite اضافه خواهد شد

۵ شهریور ۱۳۹۷

با یک دانا همراه باشید

به زودی ویژگی input-based matchmaking به Fortnite اضافه خواهد شد

شرکت اپیک گیمز (Epic Games) به تازگی اعلام کرده است که به زودی قابلیت input-based matchmaking به بازی بشدت محبوب Fortnite اضافه خواهد شد.

بگذارید تا کمی در مورد این ویژگی توضیح دهیم؛ این بدین معنی است که بازی Fortnite شما را تنها در برابر بازی‌بازانی که از ابزار ورودی مشابه شما استفاده می‌کنند، قرار می‌دهد؛ به عبارت دیگر، اگر شما از کنترلر استفاده کنید، سیستم مذکور شما را تنها در برابر افرادی که از کنترلر استفاده می‌کنند، قرار می‌دهد.

این موضوع کمک می‌کند تا دیگر شاهد موقعیت‌هایی نباشیم که بازی‌بازان مجهز به کنترلر در مقابل کاربران رایانه‌های شخصی به همراه ماوس و کیبورد قرار بگیرند. برخی از بازی‌بازان پلی‌استیشن ۴ که از ماوس و کیبورد استفاده می‌کنند، نسبت به کسانی که از کنترلر استفاده می‌کنند، برتری دارند. لازم به ذکر است که شرکت مایکروسافت در حال حاضر به طور رسمی از ماوس و کیبورد برروی کنسول اکس‌باکس وان پشتیبانی نمی‌کند.

طبق اطلاعات منتشر شده در وبلاگ اپیک گیمز، نحوه‌ی کار این سیستم بدین شکل است؛ اگر یکی از اعضای گروه (Party) شما از ماوس و کیبورد استفاده کند، شما در برابر بازی‌بازان رایانه‌های شخصی و دیگر افراد مجهز به ماوس و کیبورد قرار خواهید گرفت.

اما باید اعلام کنیم که قوانین کنونی بازی میان پلتفرمی همچنان اعمال خواهند شد؛ به عبارت دیگر، اگر شما با یک کاربر رایانه شخصی هم تیم شوید، بدون این‌که به ورودی شما توجه شود، با بازی‌بازان رایانه‌های شخصی مواجه خواهید شد.

در حال حاضر مشخص نیست که آیا بازی‌بازان رایانه‌های شخصی که از کنترلر استفاده می‌کنند نیز در برابر دیگر کاربران کنسول و رایانه‌های شخصی مجهز به کنترلر قرار خواهند گرفت یا خیر. اما اپیک گیمز اعلام کرد که کنترل‌های قابل سفارشی سازی در آینده به بازی اضافه می‌شوند؛ این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا دکمه‌های کنترلر را به دلخواه تغییر دهید.

همچنین علاوه بر موارد گفته شده، یک سیستم رقابتی نیز در نظر گرفته شده است؛ این سیستم به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا در یک مسابقه، به صورت مستقیم با دیگر بازی‌بازان رقابت کنند و “برای دست آورد‌های خود شناخته شوند.” اولین نسخه این سیستم در پائیز منتشر خواهد شد.

همچنین لازم به اشاره است که در حال حاضر شاهد اتفاقات عجیبی در بازی Fortnite هستیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر به این‌جا مراجعه کنید.


منابع:gamefa

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها