یک دانا

آموزش انتخاب رنگ لباس بر اساس رنگ پوست - چه لباسی برای پوست شما مناسب است؟

آموزش انتخاب رنگ لباس بر اساس رنگ پوست

۲۴ تیر ۱۳۹۷
آموزش انتخاب رنگ لباس بر اساس رنگ پوست
سه رنگ اصلی پوست شامل: سفید، گندمگون و تیره است؛ بهتر است با توجه به رنگ پوست، رنگ لباس‌هایتان را انتخاب کنید. برخی ار رنگ‌ها به‌دلیل تناسب با پوست شما می‌تواند زیبایی بیشتری به ظاهرتان ببخشند، و عکس این قضیه نیز صدق می‌کند. عدم تناسب می‌تواند پوست شما را خسته و کدر جلوه دهد. در انتخاب لباس، داشتن هماهنگی بین پوست و رنگ لباس از اصلی‌ترین عوامل است؛ شاید به مرور زمان به این نتیجه رسیده باشید که چه رنگی مناسب‌تان است؛ اما اگر نمی‌دانید، با ما همراه باشید.

انتخاب رنگ لباس برای پوست های سفید

پوست سفید، با بسیاری از رنگ‌های روشن و برخی از رنگ‌های تیره مانند آبی تیره هماهنگی دارند. رنگ‌های بژ، کرم و قهوه‌ای نیز برای افراد سفید پوست‌ مناسبند. همچنین رنگ‌هایی نظیر: سرمه‌ای، آبی، ارغوانی، لیمویی و صورتی روشن از رنگ‌های محبوب سفید پوستان به‌شمار می‌روند. همراه این رنگ‌ها می‌توانید از رنگ بنفش روشن، قرمز، نارنجی، زرد و سفید هم استفاده کنید؛ اما از پوشیدن لباس‌های مشکی خودداری کنید، زیرا اصلاً برای پوست شما مناسب نیستند. رنگ‌های خیلی تند تناسبی با پوست سفید ندارند.

انتخاب رنگ لباس برای پوست های گندمی

رنگ گندمی به رنگ‌های متوسط گفته می‌شود. پوست‌های گندمی در رنگ‌های خاکی خیره کننده‌اند. رنگ‌های جذابی مانند مشکی، کرم، بژ، خاکی، سرمه‌ای، قرمز تیره و صورتی تناسب زیادی با پوست‌های گندمی دارند. اگر گندمگون هستید قهوه‌ای تیره، سبز مایل به زرد و زیتونی رنگ‌هایی هستند که چندان مناسب شما نیستند. همچنین رنگ طلایی و نارنجی را از خودتان دور کنید، زیرا این رنگ‌ها می‌توانند پوست‌تان را زرد و رنگ پریده نشان دهند. مراقب باشید که از رنگ‌هایی نامتناسب با پوست‌تان پرهیز نمایید.

انتخاب رنگ لباس برای پوست های سبزه

پوست‌های تیره معمولاً در لباس‌هایی به رنگ سفید، خاکی، خاکستری، آبی روشن، بادمجانی، قرمز روشن، نارنجی و صورتی معرکه می‌شوند. همچنین رنگ مشکی، فیروزه‌ای، سبز روشن، قهوه‌ای تیره و سرمه‌ای برای کسانی که پوست تیره دارند دلنشین نیستند. اگر میخواهید رنگ مشکی بر تن کنید، از یکی از رنگ‌های مکمل در ظاهرتان استفاده کرده و آن را با مشکی همراه کنید. این رنگ‌ها برای مردان می‌تواند شامل در کراوات و دستمال گردن استفاده شود و برای زنان هم می‌تواند در شال، کیف، کفش و کمربند استفاده شود. به دنبال لباس‌هایی باشید که با رنگ تیره‌ی مو و چشمان شما تضاد داشته باشد تا کنتراست رنگی ایجاد شود.

 

با تشکر از ۷گنج – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها : ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها