یک دانا

چند ترفند و ورزش برای رهایی از غبغب

چند ترفند و ورزش برای رهایی از غبغب

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

چند ترفند و ورزش برای رهایی از غبغب

غبغب برجستگی یا آویزانی زیر چانه است که در اثر افتادگی عضلات و پوست صورت و گردن صورت می‌گیرد و ممکن است به صورت مادرزادی در فرد وجود داشته باشد یا در اثر چاقی فرد چربی زیر چانه جمع شود و غبغب را ایجاد کند. با این حال بیماری نیز می‌تواند باعث تجمع چربی در این ناحیه شده و خود را به شکل غبغب نشان دهد. با ترفند ها و ورزش های زیر می توانید غبغب خود را مخفی و حتی از بین ببرید.

آرایش کردن صورت

شما باید با آرایش خط فک خود را مشخص کنید. چگونه؟ برای این کار می توانید از پودری که فقط کمی تیره تر از رنگ پوست شما است استفاده کنید. آن را بطور سراسری از یک گوش تا گوش دیگر بمالید و با آن تمام محدوده گردن را یک دست کنید. روش دوم این است که چشم های خود را جذاب تر جلوه دهید و به قسمت زیرین صورت خود کاری نداشته باشید. می توانید از یک سایه چشم زیبا، یا یک خط چشم خیره کننده استفاده کنید ، ولی از لب به پایین را آرایش نکنید .

تغییر در مدل مو

دائما مدل موی خود را تغییر بدهید تا چشم مردم به مدل موی شما خیره شود و با زوایای دیگر کاری نداشته باشند. گاهی بلند کنید گاهی کوتاه کنید و گاهی هم متوسط نگه دارید.با این کار متوجه می شوید که چقدر چهره ی شما تغییر خواهد کرد.

نحوه لباس پوشیدن

سعی کنید که از لباس کوتاه که تمام گردن شما مشخص می شود استفاده نکنید و کمی یقه دار باشد.

 

ورزش های جلوگیری کننده از ایجاد غبغب

ورزش ۱: فشار بر روی زبانتان

بطور نشسته یا ایستاده به بالا نگاه کنید و زبانتان را به سقف دهانتان فشار دهید. زبانتان را در همین موقعیت نگه دارید و چانه‌تان را به سینه‌تان بزنید. فقط سرتان را تکان بدهید، کمرتان نباید تکان بخورد. هنگامی که منقبض شدن گردن و فک‌تان را احساس کردید، زبان‌تان را رها کنید و دوباره این تمرین را از اول انجام دهید. این ورزش را در دو نوبت ۲۰ تایی انجام دهید.

ورزش ۲ : تلفظ کلمه O با لب

دوباره به سقف نگاه کنید و به لب هایتان حرف O را درست کنید. ۲۰ ثانیه در این حالت بمانید.آرام باشید و فک‌تان را مقداری پایین تر بیاورید. این حرکت را نیز در دو نوبت ۱۰ تایی انجام دهید.

ورزش ۳ : سقف بالای سرتان را ببوسید

این هم مثل O است، اما وقتی به سقف نگاه می‌کنید باید مثل بوسه زدن باشد. لب هایتان را تا جایی که می‌توانید جلو ببرید. پنج ثانیه صبر کنید و بعد رها کنید. این حرکت را در دو نوبت ۱۵ تایی انجام دهید. در این حرکت باید زبان‌تان را بیرون بیاورید. دهان‌تان را تا جایی که می‌توانید باز کنید و زبان‌تان را بیرون بیاورید. ۱۰ ثانیه صبر کنید. آرامش خود را حفظ کنید و دوباره این کار را انجام دهید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.

 

با تشکر از سایت آرایشگاه – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها :

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها