یک دانا

درمان خشکی لب ها در فصل سرد زمستان

درمان خشکی لب ها در فصل سرد زمستان

۲ تیر ۱۳۹۷

درمان خشکی لب ها در فصل سرد زمستان

یکی از مشکلات شایع به خصوص در فصل پاییز و زمستان خشک شدن مداوم لب ها و ترک خوردگی آنهاست. زیرا لب ها فاقد غدد چربی بوده و به خشکی محیط خارج بسیار حساس هستند زیرا هوا در فصل های سرد خشک ‌تر از بقیه‌ی اوقات سال است، میزان زیاد باد و رطوبت کم موجب می شود تا لبها به آسانی ترک می خورند. لب های ترک خورده علل مختلفی دارد و می تواند در هر فصلی اتفاق بیافتد. علاوه بر اینکه لب ترک می خورد بسیار حساس شده و می سوزد و حتی به دست زدن هم واکنش نشان می دهد. برای برخورد با این مشکل راه حل های زیر را به کار بگیرید.

خیس نکردن لب ها

از این کار دست بردارید. این کار نه تنها مشکل شما را رفع نمیکند بلکه باعث بدتر شدن آن خواهد شد. یک عادت خیلی بد دیگر این است که مثلا هنگام فکر کردن یا قرار گرفتن در شرایط استرس زا، لب را گاز میگیریم، پوست آن را میکنیم یا لب را میکشیم! این نوع کارها باعث دو چندان شدن مشکل می‌شود. این عادات بد باید ترک شوند.

استفاده از عسل

مرهم عسل یکی از بهترین درمان های خانگی است. نه تنها عسل یک مرطوب کننده عالی است، بلکه یک ترمیم دهنده طبیعی نیز است. به سادگی عسل را روی لبهای ترک خورده‌تان بزنید تا بعد از چند روز لب هایتان درمان شوند.

تاثیر روغن نارگیل

روغن نارگیل حالت نرم کننده گی دارد و از آن جایی که طبیعی هم می باشد ، اثر فوق العاده ای روی لب های شما و درخشش آنها دارد. این ویژگی با چند بار استفاده از آن در یک روز میسر خواهد شد. البته نتیجه در همان روز اول ظاهر نمی شود. چند روز صبر داشته باشید.

تاثیر روغن کرچک

روغن کرچک تقریبا برای هرجای بدنتان مناسب است. چند بار در روز آن را به پوستتان بزنید، همچنین میتوانید چند چیز دیگر نیز به آن اضافه کنید. یک قاشق چایخوری روغن کرچک، یک قاشق چایخوری گلیسرین و چند قاطره آب لیمو را با هم ترکیب کنید و قبل از خواب به لبهایتان بزنید.

استفاده از مرطوب کننده لب

اگر به هر دلیلی نمی توانید از سایر روش های توضیح داده شده استفاده کنید تنها راه حل برای شما استفاده از یک نرم کننده صنعتی است. این نرم کننده ها به صورت استاندارد و تایید شده در داروخانه ها به فروش می رسد. پس قبل از اینکه به بیرون بروید کمی از آن را روی لب های خود بمالید.

 

با تشکر از سایت آرایشگاه – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها :

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها