یک دانا

چگونه حرکت شنا سوئدی را بیشتر و بهتر انجام دهیم؟

چگونه حرکت شنا سوئدی را بیشتر و بهتر انجام دهیم؟

۱۷ فروردین ۱۳۹۶

چگونه حرکت شنا سوئدی را بیشتر و بهتر انجام دهیم؟

شنا سوئدی بعنوان یکی از بهترین تمرینات در نظر گرفته می‌شود که تمام گروه‌های عضلانی اصلی در بالا تنه را هدف قرار می‌دهد. با حرکت، قفسه سینه، شانه‌ها و عضلات پشت بازوی قوی تری خواهید داشت.

در واقع احتمالا شنا سوئدی، بیشتر از هر تمرین دیگری عضلات بدن را درگیر می‌کند. متاسفانه شنا سوئدی، یکی از سخت ترین تمرینات است، و افراد کمی می‌توانند آن را انجام دهند. بسیاری از افراد حتی یک بار هم نمی‌توانند شنا بروند. اجرای شنا سوئدی به روش درست، به تعادل و قدرت بالا تنه‌ی نسبتا زیادی نیاز دارد.

آیا دوست دارید این کار سخت را انجام دهید؟ پس با ما همراه باشید و این مطلب را تا انتها مطالعه کنید زیرا راههای آسانی برای انجام این تمرینات وجود دارد.

 

نقش حرکت پلانک

اگر پلانک ، که نقش بسیار مهم در شنای سوئدی دارد را بهتر انجام دهید، در نتیجه با قدرت بیشتری به این شنای پرطرفدار ادامه خواهید داد.بهتر کردن پلانک تنها با تمرین بسیار میسر است. حرکت را باید با با قرار دادن کف دست‌ها بر روی زمین، کمی دورتر از سرشانه شروع کنید سپس پنجه‌ها را محکم روی زمین قرار دهید.بدین صورت در چهار سر ران فشار ایجاد کرده و بخش انتهایی بدن شما ثابت می ماند. ستون فقرات را ثابت و سر و گردن را در یک راستا قرار دهید. با ۲۰ ثانیه آغاز کنید و روزی ۱۰ ثانیه به آن بیافزاید.( تا به یک دقیقه برسید.)

مواظب زانوهایتان باشید

شنا رفتن روی زانو، یک شنای ضعیف است. از روی زانوها بلند شوید. گرچه این نوع هم وقتی دارید حرکت را بارها تکرار می‌کنید، می‌تواند موثر باشد، اما در بالابردن استقامت جایگاهی ندارد. پس به جای اینکه شنارفتن را از روی زانو شروع کنید، شنا را به کمک سطوح مرتفع امتحان کنید ( اپن آشپزخونه هم خوب است). شنای شیب دارهم می‌توانید انجام دهید، سطحی را پیدا کنید که نزدیک زمین باشد و شنا بروید(مثلا نیمکت و جعبه و ..)

استفاده از تکیه گاهی مناسب

حرکت را با سطح صاف Bosu شروع کنید، با دست‌ها دو طرفش را نگه دارید و پاها را به سمت بیرون ببرید و روی پنجه حالت شنا رفتن داشته باشید، سپس سینه را آنقدر پایین می‌آوریم که به سطح Bosu نزدیک بشود. شیب محدودی که با استفاده از Bosu حاصل میشود، اجازه میدهد به راحتی حرکت را تکرار و تکرار کنید. برای کاهش فشار بر روی مچ دست می توانید از دمبل استفاده کنید.

 

با تشکر از sheknows و مجله سلامتی – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها : ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها