یک دانا

درمان ناخن فرورفته در گوشت انگشت

درمان ناخن فرورفته در گوشت انگشت

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

درمان ناخن فرورفته در گوشت انگشت

تا به حال ناخن شما در گوشت انگشت دست یا پایتان فرو رفته است؟ عجب تجربه بدی!!! امیدوارم برای هیچ کس چنین اتفاقی رخ ندهد. راهکارهایی در این مطلب ارائه خواهد شد تا از اتفاق بسیار بسیار دردناک جلوگیری شود و نیاز به عمل جراحی برای جداکردن ناخن از گوشت نباشد.

 

جلوگیری از عفونت ناخن فرو رفته

پای خود را در مخلوط آب گرم و نمک سولفات منیزیوم قرار دهید. این کار را حداقل دو بار در روز به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه انجام دهید. هدف از این کار نرم شدن ناخن فرورفته در گوشت و جلوگیری از عفونی شدن محل است.

روش کوتاه کردن ناخن

روش کوتاه کردن و شکل ناخن تاثیر مهمی در فر رفتن آن در داخل گوشت دارد. پس ناخن گیر را بردارید. باید ناخن خود را به صورت صاف کنید ، زیرا ناخن هایی که به شکل گرد کوتاه می شوند احتمال بیشتری دارند تا در گوشت فرو بروند. با دقت نگاه کنید لبه های ناخن نباید تیز باشد.

تاثیر قرار دادن پنبه

صبر کنید تا ناخن کمی بلند شود. بین ناخن و پوست یک قطعه پنبه قرار دهید تا از برگشت ناخن به گوشت جلوگیری کند.
پنبه را به وسیله ی ناخن گیر نزدیک محل فرورفتگی ناخن قرار دهید. سپس با ابزاری تیز پنبه را بین ناخن و گوشت فشار دهید. این کار را خیلی شدید انجام ندهید تا به خودتان آسیب نزنید. این قطعه پنبه باید به صورت گلوله ای زیر قسمت فرورفته ی ناخن دربیاید. لازم نیست به قدری بزرگ باشد که از ناخن آویزان شود اما آنقدر هم کوچک نباشد که اثر خاصی نداشته باشد. مقدار پنبه باید به قدری باشد که احساس راحتی بکنید. برای جلوگیری از عفونت پنبه را هر روز عوض کنید و محل را تمیز کنید.

توصیه های لازم

اگر می خواهید پای شما عفونت نکند باید از پمادهای ضدعفونی کننده در محل مورد نظر استفاده کنید و بعد آن را بانداژ کنید. پنبه ای که در گوشه ی ناخن قرار داده اید بهتر است ، ۱ روز در میان تعویض شود. در صورتی که پنبه را در محل مناسبی قرار داده باشید ناخن بعد از ۱ تا ۲ هفته از گوشت خارج می شود. بگذارید پاهای شما هوا بخورد ، زیرا قارچ ها و باکتری های عامل عفونت معمولا در مناطق گرم و مرطوب که هوایی وجود ندارد بیشتر رشد می کنند.

 

با تشکر از Wikihow و Phow – جمع آوری و ویرایش: یک دانا

برچسب ها : ,

مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.


برچسب ها